Kaç BTU’luk Klima Almalıyım?

Klima satın almak isteyenlerin ilk sorduğu soru: “Kaç BTU’luk klima almalıyım?” olmaktadır. Klimaların 1 saatlik zaman diliminde ortamdan taşıdığı ısı miktarını gösteren BTU, farklı kriterlere göre belirlenerek klima satın alımını kolaylaştırmaktadır. Klima almadan önce mutlaka yapılması gereken BTU hesaplama, ev ve iş yerleriniz için en uygun klimayı almanızı sağlamaktadır.

British Termal Unit kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan soğutma enerjisi birimi BTU, bir libre (453,6 gr) suyun sıcaklığını 63° F’den (17.2222 °C) 64 °F’ye (17.7778 °C) çıkartmak için gerekli olan enerji miktarıdır.

Klima satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus olan BTU, klima kapasitesini belirlemektedir. BTU arttıkça klimanın değeri de fiyatı da artmaktadır. Bu nedenle metrekareye göre BTU klima hesabı yapmalı, uygun BTU değerine sahip klimayı tercih etmeliyiz.

Klimaların BTU Değeri Nasıl Hesaplanır?

Klima BTU hesaplama yaşanılan bölgenin iklim şartlarına ve hava durumu değerlerine göre belirlenmektedir. İklim şartlarının yanında aynı zamanda mekanın büyüklüğü ve mekanda yaşayacak her kişi sayısı da BTU değerlerini etkilemektedir.

Klima kapasite hesabı uzman teknisyenler ve keşif ekipleri tarafından yapılarak her mekan için özel olarak değerlendirilmelidir. Eskişehir Mitsubishi Klima keşif danışmanlarımız sizlere ihtiyacınız olan BTU hesabını yaparak en iyi klima modelini almanızı sağlamaktadır.

Metrekareye Göre BTU Klima

Kaç BTU’luk klima almalıyım diyenler için 2 yöntem sunacağız. Eviniz ya da iş yeriniz için klima ihtiyacınızı belirlemek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 1. Klima BTU Hesaplama

Klimayı kullanacağınız alanın metrekare ölçümünü yapın. Metrekareye göre BTU klima hesaplaması için odanın metrekaresini 2,2 ye bölün ve 1000 ile çarpın. BTU kaç metrekare için nasıl sonuç verir öğrenmiş olursunuz.

Btu Hesabı: Oda Metrekaresi / 2,2 x 1000

Örnek Klima Btu Hesabı

Klimanın kullanılacağı oda 80 m2 olsun.

80m2 / 2,2 = 36,36

36,36 x 1000 = 36360 Btu

Klima BTU hesaplama formülümüze göre 36360 Btu ‘luk bir klima sizin için yeterli olacaktır. Bu değere en uygun klima 40000 Btu dur. Yani 80 m2 lik odanız için 40000 Btu klima yeterli olacaktır.

Mitsubishi Klima

 1. Klima Servisi BTU Hesaplaması

Kaç btu klima almalıyım diye düşünenler için bir diğer BTU hesaplama yöntemi de klima firmalarının kullandığı yöntemdir. Yaşanılan bölgenin iklim değerleri göz önüne alınarak yapılan bu hesaplamada daha sağlıklı sonuçlar alınır. Hatta klima firmaları hangi odaya hangi BTU klima ihtiyacınızın olduğunu belirlemek için mekanda kullandığınız aydınlatmanın cinsine ve gücüne, mekandaki kişi sayısına, pencere sayısına, eşyaların konumuna dahi dikkat ederek en iyi klimayı sizlere sunarlar.

Metrekareye göre BTU klima hesaplamasında odanın metrekaresi bölge katsayısı ile çarpıldıktan sonra çıkan sonuca mekanda bulunacak kişi sayısı başına 600 BTU değeri eklenir. Aydınlatmalar için de 500Watt gücünün üzerinde aydınlatma varsa her 1 watt için 3,412 BTU eklenerek ideal klima tespit edilir.

Klima BTU Hesaplama İçin Bölge Katsayıları

 • Akdeniz Bölgesi: 445
 • Doğu Anadolu: 308
 • Ege Bölgesi: 423
 • Güneydoğu Anadolu : 462
 • İç Anadolu: 346
 • Karadeniz: 385
 • Marmara: 385

Örnek Klima Btu Hesabı

Marmara Bölgesinde bulunan bir odaya göre klima hesabı yapacak olursak; odamızın ölçüsünü yine 18 m2 olarak alalım.

50m2 x 385 = 19250 Btu

4 kişi yaşamakta = 4 x 600 Btu = 2400 Btu

Evlerde kullanılan aydınlatmalar genellikle 500 Watt gücünün üzerinde olmadığı için herhangi bir değer eklememize gerek yor.

22250 + 2400 = 21650 Btu yapar bu orana en uygun klima 24000 BTU’luk bir klimadır.

Kaç BTU’luk klima almalıyım sorunuza örnek hesaplamalarımızdan yararlanarak kendiniz de cevap bulabilirsiniz. Metrekareye göre btu klima satın almak ya da hangi odaya hangi btu klimanın yeterli olacağını belirlemek zor değil. Önemli olan ihtiyaçlarınızı ve kullanım amaçlarınızı belirlemek.

Mekanınız için BTU hesaplaması yaptırmak isterseniz Eskişehir Mitsubishi Klima servisi çağrı merkezimizi arayarak keşif talebinde bulunabilirsiniz.

24000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

24000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 24000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. Duvar tipi, yer tipi ve multi klima modellerinde karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her mekana uyumlu olan 24000 BTU klimalar, evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde ve kamu kuruluşlarında rahatlıkla kullanılmaktadır.

Klimalarından yüksek performans bekleyenler için ideal olan 24000 BTU klima modelleri ile mekanlarda hızlı ısıtma ve soğutma sağlanmaktadır. 24000 BTU klima modellerinin tercih edilmelerini sağlayan genel avantajları ise şunlardır:

 • Kendini temizleyen iç ünitesi ile hijyenik kullanım sağlar.
 • 24000 BTU klima modelleri büyük alanlar için idealdir.
 • Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
 • Minimum enerji ile maksimum verim sağlar.
 • 24000 BTU klima sessiz çalışma özelliği ile rahatsızlık vermez.
 • Ev ve işyerlerindeki genel kullanım için uygundur.
 • Kumandalı kullanım ile mekanlarda rahatlık sağlar.
 • Kirli havayı ve kötü kokuları yok eder.
 • 24000 BTU klimalar farklı kapasitede dış üniteler ve iç üniteler sayesinde geniş kombinasyon imkanı tanır.
 • 24000 BTU kapasiteli klimalar yüksek enerji tasarrufu ile bütçe dostudur.
 • Bireysel ve merkezi kontrol sistemleri ile yönetim kolaylığı sağlar.
 • En zor yerlerde kolay borulama ve montaj imkanı verir.
 • İç ünite sesini rahatsız etmeyecek seviyede tutulmasını sağlar.
 • 24000 BTU klima modelleri elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak yeniden çalışmaya başlar.

En Çok Tercih Edilen 24000 BTU Klimalar!

24000 BTU klima Mitsubishi modelleri 24000 BTU klimalar arasında en çok tercih edilenlerdir. Hem gelişmiş kapasiteleri hem de güvenilir çalışma şekilleriyle tercih edilen Mitsubishi klimalar bütçe dostu olarak dikkat çekmektedir. Eskişehir Mitsubishi Klima satış merkezimiz de sizlere sezonun en uygun 24000 btu klima modellerini sunmaktadır.

En Çok Satan Mitsubishi 24000 BTU Klimalar


24000 BTU Klima Özellikleri

Geniş mekanlara en uygun klima modellerinden olan 24000 BTU klimalar kolay montaj ve maksimumu verimleriyle tercih ediliyor. Sessiz çalışma stili ve yüksek performansının dışında ilgi çekici özellikleri ise:

Kendi Kendini Temizleme İşlemi

Mitsubishi Klima 24000 BTU klima modelleri, kendini temizleyen iç ünite sayesinde ortam hava kalitesi korunurken cihaz parçalarının da ömrü uzar.

Doğal Enzim Filtresi

24000 BTU klimalar doğal enzim filtresi kirli havayı emer. Bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir.

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi

Mitsubishi Klima 24000 btu klima kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak havayı temiz tutar. Sadece su ile temizlenebilir.

Alerjen Filtresi

Alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. Mekandaki havayı her zaman taze tutar.

Mitsubishi Klima

Aktif Karbon Filtresi

Mitsubishi Klima 24000 BTU klima modelleri havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

Gelişmiş kontrol

24000 btu kapasiteli klimalar tek dış üniteye sahip yapısı ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi.

Kolay kurulum ve bakım

Mitsubishi Klima 24000 BTU klima sistemi kat veya bölge bazında entegre etmeye olanak tanır.

24000 BTU Klima Fiyatları

24000 BTU klima fiyatları her sezon değişebiliyor. Firmalar yaz ve kış kampanyalarıyla ürünlerini pazarlayabiliyorlar. Bir kere gördüğünüz fiyatı bir daha göremeyebiliyorsunuz. Bu nedenle kampanyaları takip etmenizde fayda var.

24000 BTU klima fiyatları da;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

24000 BTU klima fiyatları 2.500 TL ile 4.500 TL arasında olabilir. Klima markasına göre daha yüksek ücretlerle de karşılaşılabilir. Her sene değişen 24000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Eskişehir Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Mekanlarınızda kaliteli iklimlendirmeler istiyorsanız duvar tipi, yer tipi ve mutli klimalardan 24000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.

45000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

45000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 45000 BTU’ya ulaşan ve bu rakamı geçen klimalardır. Genellikle kanallı, tavan, kaset ve salon tipi olarak tasarlanan klimalar, eşit ısıtma ve soğutma derecelerine ulaşılmak istenen geniş mekanlarda kullanılır. Evler, iş yerleri, okullar, hastaneler, üniversiteler, kamu kuruluşları ve sinemalar gibi yerlerde kullanılan 45000 BTU klima modelleri, yüksek konfor sağlamaktadır.

45000 BTU klima modellerinin avantajları ise şunlardır:

 • Asma tavanı olmayan mağaza, restoran veya ofisler için idealdir.
 • 45000 BTU klima modelleri yüksek tavanlı mekanlarda avantaj sağlar.
 • Bağımsız çalışma modu ile sıcaklık değerlerini kendi belirler.
 • Yüksek güç modunda kesintisiz olarak 15 dakika çalışabilir.
 • Tek bir tuşla en iyi ısıtma ve soğutma modelini seçebilir.
 • 45000 BTU klimalar otomatik arıza teşhisi özelliği vardır.
 • Enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda konforlu ısıtma ve soğutma işlevlerini sürdürür.
 • Elektrik kesintileri sonrası çalışmaya kaldığı yerden devam eder.
 • 45000 BTU kapasiteli klimalar ayarlanan zamanda otomatik olarak durur.
 • Kademeli turbo fan sayesinde %20 ısı transfer verimliliği vardır.
 • 45000 BTU klima modelleri sessiz çalışma sistemi ile rahatlık sağlar.
 • Taze hava sağlayan kanal bağlantısı bulunur.

En Çok Tercih Edilen 45000 BTU Klimalar!

45000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi klimalar en çok tercih edilenlerdir. Yüksek enerji tasarrufları ve performansları dolayısıyla beğenilen 45000 btu klima Mitsubishi modelleri sizin de mekanlarınıza kaliteli bir iklimlendirme çözümü sunabilir. 45000 BTU klimalar hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Eskişehir Mitsubishi Klima satış merkezimize ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Mitsubishi 45000 BTU Klimalar


45000 BTU Klima Özellikleri

Geniş mekanlarda en uygun klima modellerinden biri olarak bilinen 45000 BTU klima modelleri değişen kapasiteleri ile her mekan için özel olarak kullanılmaktadır. Sessiz çalışma stili ve yüksek performansı ile tercih edilen 45000 BTU kapasiteli klimaların sağladığı avantajlar:

Kompakt ve Modern Tasarım

Mitsubishi Klima 45000 btu klimalar tüm modellerin sade, modern tasarımı sayesinde rahat bir kullanım sağlanır.

Geliştirilmiş Montaj Pratikliği

45000 BTU klima modelleri bağlantı borusunun arka, sağ ve yukarı olarak ayarlanabilmesi esnek borulama imkanı sağlar.

24 Saat İyon

Mitsubishi Klima 45000 btu klimanın ana gövdesinde, havayı kötü kokulardan arındıran, antibakteriyel turmalin levha bulunur. Negatif iyonlar üreten turmalinler, klima çalışmasa dahi temiz hava sağlar.

Mitsubishi Klima

Doğal Enzim Filtresi

45000 btu klima doğal enzim filtresi ile kirli havayı emer. Bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir.

Alerjen Filtresi

45000 btu klimalar alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. Mekandaki havayı her zaman taze tutar.

Aktif Karbon Filtresi

Mitsubishi Klima 45000 BTU klima modelleri havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

45000 BTU Klima Fiyatları

45000 BTU klima modelleri arasından en çok tercih edilenlerin Mitsubishi klimalar olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla klima fiyatları açısından sektörün nabzını tutan firmalardan biri de Mitsubishi oluyor. Mitsubishi ev ve iş yerleri için 45000 BTU kapasitede klima modellerini her sene yeniliyor. Dilerseniz tercihinizi bu klimalardan yana kullanabilirsiniz.

45000 BTU klima fiyatları da;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

45000 BTU klima fiyatları 5.000 TL ile 10.000 TL arasında olabilir. Seçeceğiniz markaya göre klima fiyatları elbette farklılık gösterecektir. Her sene değişen 45000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Eskişehir Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Mekanlarınızda kaliteli iklimlendirmeler istiyorsanız 45000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.

İnverter Klima – Akıllı Tasarruf…

Nedir?

İnverter kelimesi, İngilizce bir kelime olup ‘çevirici’ anlamındadır. Burada çevrilen elektrik akımının şeklidir. Klimanın ısıtma-soğutma yapmadığı zamanlarda enerji tasarrufu ve güç istikrarını sağlayan inverter Mitsubishi klima sistemidir. Daha doğrusu klimanın hava kompresörünün ortamın ihtiyacına göre çalışma kapasitesini kendisinin ayarlamasıdır.

Read more

SCOP Nedir? Klima Sezonsal Verimlilik Değeri Neyi İfade Eder?

SCOP = İngilizce “Seasonal Coefficient Of Performance” ifadesinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. Klimaların verimli olup olmadığını anlamak için kullanılan performans katsayısıdır. Bir klimada bu değer ne kadar yüksekse klimanın da o kadar verimli olduğu anlamı çıkar. SCOP değeri aynı zamanda performans maliyetini de belirler.

Read more

Klimayı Jeneratörle Çalıştırabilir Miyim? Jeneratör Seçimini Nasıl Yapmalıyım?

Ev ve iş yerleri için alınan klimalarını sürekli kullanmak ve elektrik kesintilerinden etkilenmemek isteyenler jeneratör alabilirler elbette. Ancak çalıştırılacak jeneratör hesabı, klimanın 1 veya 3 fazlı olması, ilk kalkış ve nominal akım değerleri gözetilerek dikkatle yapılmalıdır. Inverter tip klimalar, aynı kapasitedeki konvansiyonel klimalara göre daha küçük jeneratörler ile çalıştırılabilirler. Dolayısıyla ihtiyacınız olan jeneratör gücünü hesaplamadan klima için jeneratör seçimi yapmamanız gerekir.

Klima çalıştıracak jeneratör gücü hesaplanırken basit bir formülden yararlanabilirsiniz. Jeneratör gücü (VA) = Çalışma gerilimi x Azami Akım (İlk kalkış ya da nominal akım değerinden büyük olan) şeklinde basitleştirebileceğimiz formül sayesinde yanlış tercih yapmamış olursunuz.

Klima Jeneratörü Nasıl Seçilir?

Her evin ve işletmenin ihtiyacı olacak jeneratör boyutu farklıdır. Klimalar, diğer elektronik araçlar, teçhizat tipi jeneratör seçimini etkilemektedir. Normal binalarda 240 voltta 200 amper oranında servis paneli kullanılır. Ortalama bir ev yaklaşık olarak 240 voltun 140 ile 160 arası amper gücüyle, her şeyi aynı zamanda faaliyete sokar. Fırınlar, su ısıtıcıları, buzdolabı, ısı pompası 240 volt gücünü kullanır. Lambalarınız ise 120 volt kullanır. Dolayısıyla güç hesabınızı bu durumu göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir.

100 amperlik servis paneliniz varsa, 8-12 Kw gücünde jeneratör kullanmanız gerekebilir. Eğer klimanız varsa daha büyüğünü kullanmak zorundasınız. Eğer 200 amperlik servis paneliniz varsa 15-20 Kw kullanabilirsiniz. Ancak yine evinizde klima varsa daha büyüğünü kullanmanız gerek. 400 amperlik servis paneliniz var ise, 30-50 Kw jeneratör sizin için yeterli olacaktır. Klima çalıştıracak jeneratör seçimini servis panelinizin gücüne göre belirlemeniz önemlidir.

Klima jeneratörü seçerken ayrıca dikkat etmeniz gerekenler:

 • Jeneratör ile beslenmesi gereken öğelerin bir listesini yapın.
 • İlgili öğelerin başlangıç ​​ve çalışma güçlerini not edin.
 • kVA veya kW cinsinden toplam güç gereksinimlerini hesaplayın.
 • Klimanızın sınıfı ve harcadığı enerjiyi göz önüne alın.

Mitsubishi Klima

Güç Tüketim Grafiği Sayesinde Klima İçin Jeneratör Seçimi Yapın!

İhtiyacınız olan jeneratörü alabilmek için ev ve iş yerlerinizde harcanan enerjinin ve başlangıç güçlerinin hesabını yapabiliyor olmanız lazım. Kullandığınız elektrikli ekipmanlarının kullanım kılavuzlarında yer alan güç tüketim değerleri sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Dilerseniz aşağıdaki güç tüketim tablosundan da yararlanarak evinizdeki cihazların yaklaşık güç değerlerine ulaşabilirsiniz.

Madde Başlangıç ​​Gücü (W) Çalışma Gücü (W)
Daire Testere 2.400 1.200
Matkap 1.800 720
Edger 2.400 960
Elektrikli Testere 2.400 1.200
Elektrikli Çim Biçme Makinası 4320 1.440
Elektrikli Basınçlı Yıkama 3600 1.200
Elektrikli Çim Makinası 1.500 600
Oyma Testeresi 1.800 720
Spiral testere 2.100 840
Elektrikli Zımpara 1.800 600
Boya Püskürtücü 1.080 360
Planya 2.400 960
Router 1.500 600
Su Pompası 3000 1.000
Islak / Kuru Vakum 2.500 888
Vinç 5400 1.800
Fırın Fanı, gaz/fuel oil fırın
     1/8 beygir gücü (hp) 500 300
     1/6 beygir gücü (hp) 750 500
     1/4 beygir gücü (hp) 1.000 600
     2/5 beygir gücü (hp) 1.400 700
     3/5 beygir gücü (hp) 2.350 875
Merkezi Klima
     10.000 BTU 2.200 1.500
     20.000 BTU 3300 2.500
     24.000 BTU 4950 3800
     32.000 BTU 6500 5000
     40.000 BTU 6700 6000
1/4 ‘Matkap 300 300
Oyma Testere 300 300
Elektrikli Çim Makinası 500 500
Kayışlı Zımpara 1.000 1.000
Disk Sander 1.200 1.200
Testere 1.200 1.200
Helezon Testere 3100 1.560
12 ‘Beton Kesici 3600 1.800
7 1/4 ‘Testere 3000 1.500
Disk Öğütücü 4000 2.000
Hava Kompresörü (Ortalama) 4000 2.000

 

Klima için jeneratör seçerken mutlaka klimanızın BTU değerlerini ve çalışırken harcadığı gücü bilin. Aksi taktirde ihtiyaçlarınızı karşılamayacak ve cihazlarınıza zarar verebilecek bir jeneratör almış olursunuz. Dikkatli olun…

Klimalarda Enerji Seviyeleri Ne Anlama Gelir?

Klimalarda enerji seviyeleri, aynı zamanda sezonsal verimlilik olarak da bilinen, klimanın harcadığı enerjiyi ve çalışma performansını gösteren değerlerdir. A – G arasında harflerle sınıflandırılan klimalar, harcadıkları enerjiye göre fiyatlandırılırlar. A enerji sınıfı en verimli, G enerji sınıfı ise en az verimli klima sınıfı olarak bu duruma göre ücretlendirilir.

Şebekeden çekilen elektriğin güç oranının klimanın ortama verdiği ısıl güce oranı klimanın enerji seviyesini belirlemektedir. Klimalarda enerji sınıfları, tüketicilerin klimalarından almak istedikleri verime göre en doğru ürünün tespiti için gereklidir.

Enerji Sınıflandırma Nedir?

Klima enerji sınıfları, sahip olunan enerjiyi daha verimli kullanmak için oluşturulan bir ölçüttür aslında. Sahip olduğumuz tüm elektrikli aletlerin çoğunda enerji verimliliği etiketi bulunmaktadır. Bu etikette ürünün enerjiyi verimli kullanım oranı A,B,C,D,E,G harfleriyle sembolize edilir. A sınıfı ürünler yüksek verimlilik oranına sahipken, G sınıfına doğru verim düşmektedir. Aynı zamanda A sınıfı cihazlar daha az elektrik harcarken G sınıfına doğru harcanan elektrik artmaktadır.

Bunun yanında klima enerji seviyeleri A seviyesinin üzerine de çıkarak A+ ve A++ tanımlarını almışlardır. Öyle ki A++ enerji sınıfına sahip olan klimalar ya da elektrikli ev aletleri, o kadar az elektrik harcıyorlar ki bütçenize katkı sağlamaktadır.

Artık Antalya için A sınıfı olan bir klima, İstanbul için A sınıfı olmayabilir…

Klimalarda enerji seviyeleri, 2014 yılından itibaren değiştirildi. Enerji tüketimini azaltmak ve yenilenebilir enerji kullanımını artırmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından, Yeni Sezonsal Verimlilik kriterleri getirildi. 2014 sonrasında Türkiye de bu yeni enerji sınıflarına geçiş yaptı.

Mitsubishi Klima

Klimaların performansını gerçeğe en yakın şekilde sınıflandıran bu değişiklik sayesinde yaşadığınız şehrin iklim koşullarına göre en doğru klimayı satın almak daha kolay oluyor. Çünkü önceden geçerli olan Nominal Verimlilik değerleri, standart değerler üzerinden hesaplandığı için gerçek hayatla uyuşmayabiliyordu. Yeni hesaplama yönteminde ise ısıtma modu için -7°C, +2°C, +7°C, +12°C sıcaklıktaki tüketim değerleri, soğutma modu için +20°C, +25°C, +30°C, +35°C sıcaklıklarındaki tüketim değerleri de hesaba dahil ediliyor. Klima enerji sınıfları bu yenilikle birlikte cihazın performansının gerçeğe en yakın şekilde sınıflandırılmasını sağlıyor.

Yeni düzenleme ile Türkiye, ısıtma sezonu için iklim haritası çıkarılarak 3 farklı iklim bölgesine ayrılıyor. Yani, İstanbul için A sınıfı olan bir klima Antalya için A sınıfı olmayabiliyor. Klima enerji sınıfı bölgenin iklim şartlarına göre belirleniyor.

Klima enerji seviyeleri cihazın kapalı olduğu durumda ya da bekleme konumunda tükettiği enerjiye göre de tespit ediliyor. Enerji verimliliğine katkı sağlayan bu durum sayesinde cihazın net çalışma koşulları da belirlenmiş oluyor.

A+++ Enerji Verimliliğinin En Üst Sınıfı!

Klimalarda enerji sınıfları arasında verimliliğin en üst sınıfı A+++ olmaktadır. A sınıfı klimaların enerji verimliliği yüksek olduğu için hem klima satın alacaklar hem de üreticiler A sınıfı klimalara daha çok değer veriyorlar. Yeni nesil klimalar artık Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre A, A+, A++ ve A+++ enerji sınıflarında yer alıyor.

“Klimalarda enerji seviyeleri ne anlama gelir?” sorunuza açıklık getirmeye çalıştık. Unutmayın, klimanızın sınıfı ne kadar iyiyse harcadığı enerji o kadar az, sağladığı verim maksimum düzeyde olur. Bütçenizi korumak, daha az elektrik faturaları ödemek, klimanızı %100 verimle kullanmak, arızalarla daha az karşılaşmak için klimalarda enerji sınıfları A ve üzeri cihazları tercih edin… A sınıfı klima modellerinden sizin için en uygun olanı satın almak istiyorsanız Eskişehir Mitsubishi Klima keşif danışmanlarımızı arayın…

16000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

16000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 16000 BTU’ya yakın olan ve 18000 BTU’ya ulaşmayan klimalardır. 16000 BTU klimalar, genel olarak geniş mekanlarda, kapasitesi yüksek iklimlendirmeler için kullanılır. Güçlü üflemeye sahip klimalar arasında en çok tercih edilenlerden olan 16000 BTU klima modelleri, her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Büyük evlerde ve ofislerde, hastane odalarında, restoranlarda ve kamu binalarında kullanılabilen 16000 BTU klimalar, kompakt tasarımlarıyla kolay montaj sağlarlar. Hijyen özellikleriyle çocukların ve yaşlıların olduğu mekanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilen 16000 BTU kapasiteli klimalar, otomatik konfor özellikleriyle de oldukça caziptir. 16000 BTU klimaların diğer avantajları:

 • Az enerji harcayarak yüksek verim sunarlar.
 • R410A gaz kullanımı ile ozona zarar vermezler.
 • 16000 BTU klimalar filtreleriyle sağlığınızı korur, mekanda mikropların oluşumuna izin vermezler.
 • Değiştirilebilen panelleri sayesinde her zaman temiz hava üflerler.
 • 16000 BTU klima modelleri ayarlanan sıcaklıklara hızlıca ulaşabilir.
 • Sessiz çalışma özellikleri ile herhangi bir gürültü kirliliğine neden olmazlar.
 • 16000 BTU klimalar elektrik kesintilerinden sonra çalışmaya kaldıkları yerden devam ederler.
 • 16000 BTU klima modelleri kompakt tasarımlarıyla kolay montaj özelliği sunarlar.
 • Otomatik programlama gibi konfor özelliklerine sahiptirler.

Evlerinizde ve iş yerlerinizde rahatça kullanacağınız 16000 BTU klima modelleri, sizleri yazın aşırı sıcaklardan, kışın ise buz gibi soğuklardan güvenle koruyacak. 16000 btu klimalar Eskişehir Mitsubishi Klima garantisiyle mekanlarınızda yer alacak.

En Çok Satan Mitsubishi 16000 BTU Klimalar


Mitsubishi Inverter SRK 45 ZMP-S Klima – 16000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

16000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi Inverter SRK 45 ZMP-S en çok tercih edilen klima olarak dikkat çekiyor. Geniş salonları olan ailelerin ve ofislerinde hep taze hava isteyen yöneticilerin beğenisini kazanıyor. Eskişehir Mitsubishi Klima satış danışmanlarımız da SRK 45 ZMP-S kullanım avantajları hakkında sizlere detaylı bilgi veriyor.

16000 BTU Klima Mitsubishi Özellikleri

Duvar tipi klima modellerinden olan 16000 BTU klimalar, ihtiyaçlarınız için yeterli olacak kapasiteleriyle yıllarca konforlu klima kullanımı sağlayacaktır. 16000 BTU klima modelleri tarafından sunulan diğer avantajlar ise:

Toz Filtresi

Toz filtresi havadaki tozları ve bakterileri emer. Kirli havayı ortadan kaldırır ve mekanlara temiz hava salınımı yapar.

Mitsubishi Klima

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi

1600 BTU klima modelleri kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak havayı temiz tutar.

Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre

Mitsubishi Klima 16000BTU klima modelleri bakteri ve küfleri güçlü ve kalıcı bir şekilde yok eden filtre, ortamdaki tozları toplar.

Aktif Karbon Filtresi

16000 BTU klimalar havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

Plasmacluster İyon Filtresi

16000 BTU klimalar iyon filtresi hava ile taşınan zararlı küf sporlarını, alerjenleri ve virüsleri etkisiz hale getirirler.

16000 BTU Klima Fiyatları – Mitsubishi’den Cazip Kampanyalar!

16000 BTU klima fiyatları 2000 TL’den başlayarak 5000 TL’ye kadar çıkabilir. Almanız gereken klima, kapasite hesabı sonunda ortaya çıkacağı için fiyatlar da keşif hizmetinden sonra netleşecektir. 16000 BTU klima fiyatları:

 • Klimanın markasına,
 • İhtiyaç duyulan tam kapasiteye,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

Yıllarca kullanmak amacıyla alacağınız, kaliteli ve dayanıklı olmasını istediğiniz 16000 BTU klima modelleri arasında iklimlendirme devi Mitsubishi modellerine de göz atmalısınız. 16000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Eskişehir Mitsubishi Klima klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

30000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

30000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 30000 BTU’ya yakın olan ve bu kapasiteyi fazla geçmeyen klimalardır. 30000 BTU klimalar, genel olarak iklimlendirilmek istenen geniş mekanlarda, iş yerlerinde, hastanelerde, restoranlarda, sinema salonlarında ve kamu binalarında kullanılır. Kaset tipi klimalar 30000 BTU klima modellerine örnek gösterilebilir.

Kapasite olarak yüksek değerlere ihtiyaç duyulan mekanların seçimi olan 30000 BTU klimalar, kullanım kolaylıkları ve az enerji harcamaları ile bina çözümlerinde idealdir. 30000 BTU kapasiteli klimalar diğer klimalara göre şu avantajlara sahiptir:

 • Mimari açıdan uyumlu bir görünüme sahiplerdir.
 • 30000 BTU klimalar toz ve karbon filtreleme ile en iyi havayı sunar.
 • Kademeli turbo fan sayesinde %20 ısı transfer verimliliği sağlar.
 • 30000 BTU klima modelleri sessiz çalışma sistemleriyle mekanlarda rahatlık yaratır.
 • 30000 BTU klimalar taze hava sağlayan kanal bağlantısına sahiptir.
 • 30000 BTU klima modelleri çıkan hava akımını yatay yönde uzak mesafelere dağıtmaktadır.
 • Enerji tasarruflu ve yüksek verimlidir.
 • 30000 BTU klima modelleri ozona zarar vermeyen özellikleri sayesinde doğa dostudur.

30000 BTU klima modelleri, herkesin evinde kaliteli iklimlendirme oluşturmak isteyen Mitsubishi’nin sağladığı konfor ayrıcalıklarından biridir.

En Çok Satan Mitsubishi 30000 BTU Klimalar


Mitsubishi FDT 90 VNP Klima – 30000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

30000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi FDT 90 VNP en çok tercih edilen klima olarak dikkat çekiyor. Geniş evlerde ve iş yerlerinde kullanılan 30000 BTU klimalar, mekanda homojen ısı dağılımı nedeniyle beğeniliyor.

30000 BTU Klima Mitsubishi Özellikleri

30000 BTU klimalar, verimli kapasiteleri ile klima almak isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini gideriyor. Mitsubishi 30000 BTU klima modelleri satın alırken ikna olmanızı sağlayacak diğer özellikler şunlardır:

Otomatik yeniden başlama

30000 BTU klimalar elektrik kesintilerinde hata vermeyen sistemi sayesinde enerji alımında kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Dijital gösterge

Mitsubishi 30000 BTU klima modelleri dijital göstergesi ile ortamdaki sıcaklıkla ve diğer verilerle ilgili bilgi sahibi olunur.

24 saat zamanlayıcı

Gün içinde açma ve kapama zamanları ayarlanabilir. Bir kez ayarlandığında sistem, her gün aynı saatte çalışmaya başlar ya da çalışmayı durdurur.

Mitsubishi Klima

Uyku modu

Ayarlanan uyku modu döneminde ortam sıcaklığı otomatik olarak kontrol edilir ve sıcaklığın çok yüksek veya düşük olması önlenir.

Sessiz çalışma modu

Mitsubishi 30000 BTU kapasiteli klimalar sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.

Nem alma modu

30000 BTU klima modelleri, aralıklı soğutma işlemi ile ortamdaki nemi giderir.

Kablosuz uzaktan kumanda

30000 BTU kapasiteli klimalar uzaktan kumanda ile ısı ayarı yapılabilir.

Otomatik defrost

Mitsubishi 30000 BTU klimalar dış ünitedeki karlanma otomatik defrost özelliği ile anında çözülmeye başlar.

30000 BTU Klima Fiyatları – Fırsatlardan Yararlanın!

30000 BTU klima fiyatları, klimanın hangi model ve özelliklerde olduğuna göre değişiklik gösterir. İklimlendirme devi olan Mitsubishi de klima satın alacaklara avantajlı ve kampanyalı klimalar sunar. 30000 BTU klima fiyatları:

 • Klimanın markasına,
 • İhtiyaç duyulan tam kapasiteye,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişir.

30000 BTU klima fiyatları 2500 TL’den başlayarak markasına göre 8000 TL’ye kadar çıkabilir. Her sene değişen 30000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Eskişehir Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Evlerinizin ve iş yerlerinizin havasını değiştirmek istiyorsanız kaset tipi klimalar arasından 30000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.